Objednej si grafiku - zde


Listopad 2013

Konečně!

30. listopadu 2013 v 16:42 | Hanif |  Novinky od Lorinky
Ahoj
Tak dnes jsem byla konečně u klisny. Už mě to ležení vůbec nebavilo, ale už jsem skoro zdravá. Ještě nebudu asi týden jezdit což bude velká hrůza tak dlouho vydržet, ale hlavně že zaní můžu aspoň chodit. Do škole jdu až ve středu, protože musím dobrat léky, které se berou přesně na čas a ve škole bych si nato asi nevzpoměla. No a pak už se budeme učit jenom necelé dva týdny, možná ani to ne a budou tu vánoční prázdniny na které se nezkutečně těším. Loritka je pěkně nabušená, tak ji budu muset aspoň proběhnout. Když jsem za ní dnes přišla pásla se nám na zahradě a když mě uviděla hned mě začala strkat čumákem do ruky. Pak jsem si ji zavedla do boxu a začala jsem ji čistit. Kopyta měla plné bahna, ale naštěstí to šlo dobře vyčistit. Nakonec jsem jí trochu rozčesala hřívu, dala jsem jí chleba a byla jsem s ní chvilku v boxe.

Grafika na přání

29. listopadu 2013 v 16:21 | Hanif |  grafika na přání
Pokud by měl někdo zájem o objednání grafiky, stačí napsat na email lorkaaben@seznam.cz nebo do komentářů.

Podmínky:
1. Napsat jaký druh grafiky si chcete objednat
2. Jakou barvu a obrázky chcete
3. Pokud by jste si objednávali layout, napište jestli ho chcete i s popisky a ikonkou.
4. A jako poslední. Napište co chcete na výrobek napsat.

13 den - koně jako koníček/profese

28. listopadu 2013 v 20:11 | Hanif |  Challenge
13 den - koně jako koníček/profese
Tak tohle nechám osudu. Uvidím jak mi to půjde. Zatím mám koně jako koníček, ale za pár roků bych si chtěla vyjet na nějaké závody. Tak třeba se mi to někdy podaří.

Starokladrubský kůň

27. listopadu 2013 v 17:36 | Hanif |  Plemena koní
Kohoutková výška: 165-175 cm
Původ: Česká Republika
Starokladrubský kůň je nejstarší české plemeno. Je to český chovatelský unikát, jehož původ sahá až na začátek novověku. Zároveň je to jediné plemeno koní vyšlechtěné speciálně pro ceremoniální účely panovníků. Do dnešních dnů si stále udržel barokní ráz. Dnes je velmi oblíbený jako výstavní a rodinný kůň. Tento kůň patří mezi nejtěžší teplokrevníky. Má velký obdelníkový rámec s ušlechtilými telesnými proporcemy. Těžká hlava má klabonos, velmi typický pro Kladrubáky, dále má výrazné velké živé oči. Starokladrubský kůň může být bělouš nebo vraník.

Novinky od Lorinky - 26.11.013

26. listopadu 2013 v 18:04 | Hanif |  Novinky od Lorinky
Ahoj
Na začátek bych vám chtěla vzkázat, že tento týden neočekávejte žádný jezdecký deníček, jsem totiž zase nemocná, takže za klisničkou se budu moct jít podívat asi až v sobotu. No a další věc je, že se úplně pokazil foťák, takže ani žádne fotky nebudou, ale teď už něco k Lorince.

Jak připravit koně na zimu

24. listopadu 2013 v 15:58 | Hanif |  Péče o koně
Pomalu ale jistě se blíží zima. A tak jsem se rozhodla napsat jeden článek, který jsem četla v časopisu Jezdectví a hodně mě zaujal.

První starost je jasná, udržet tělo koně v teple. Koně jsou k tomuto výborně vybavení, protože jim na zimu roste hustá a hřejivá srst. Dlouhá srst může být někdy velkým plusem a někdy zace mínusem. Zimní srst roste již v létě, kdyy se zkracují dny. S postupným ochlazováním pak zimní srst houstne, čímž se přizpůsobuje nízkým teplotám.
Koně - zimní sportovci se v zimní srsti mohou přehřívat, především během teplejších dnů. Snáze se unaví a jejich výkony se budou zhoršovat, v extrémních případech může dojít k poškození svalů. Proto je pro tyto koně lepší, když se oholí. Samozřejmě jim je nutné přirozenou ochranu nahradit vhodnými dekami.

Jezdecký deníček 22.11.013

22. listopadu 2013 v 19:50 | Hanif |  Jezdecký deníček
Ahoj
Přináším vám další jezdecký deníček s dalším videem.
Dnes jsem jezdila s Loritkou ve výběhu. První jsem ji trochu rozhíbala a pak jsem začala klusat. Při dnešním ježdění jsem necválala, protože výběh je menší než jízdárna, a já jí tam nechci nějak motat. Pak jsem jezdila na kruhu v pracovní a lehkém klusu a snažila jsem se klisnu pěkně ohíbat. Opět jí to moc šlo. Nakon jsem ji povolila otěže a klusala jsem s ní. Při volných otěžích měla hlavu krásně dole a pěkně si vyšlapovala. Pak už jsem ji jenom vykrokovala a šlo se domů.

Jezdecký deníček-velký jezdecký den

20. listopadu 2013 v 17:27 | Hanif |  Jezdecký deníček
Ahoj
Tak dnes jsem měla takový velký jezdecký den. První jsem jezdila na Loritce a potom na Brixovi. Když jsem přijela ze škole, nachystala jsem klisnu a šla jsem jezdit. Dnes si klisna pěkně vykračovala a hned jak jsem na ni sedla rozešla se svižným krokem. Takový svyižný krok jsem od Loritku už celkem dlouho neviděla. Po pár kolečkách v kroku jsme začali klusat. V klusu jsem dělala vlnovku o třech obloucích a pak kruhy. Až jsem odklusala nechala jsem Lorču chvíli oddechnout v kroku a pak jsem zase klusaly. Nakonec jsme se pustily do cvalu. Cvála jsem v pracovním a honebním cvalu a pak jsem dělala s klisnou kruhy. Protože jí to moooc šlo, řekla jsem si že je zbitečné ji dál honit a tak už jsem ji jenom vyklusala a vykrokovala.

Volný layout 3

19. listopadu 2013 v 17:57 | Hanif |  Layouty
Vytvořeno v: PF
Výrobce: Hanif
Bonusy: Ikonka a popisky
Volně k použití
Po dlouhé době přidávám další layout k použití. Je s arabským plnokrevníkem a jsou k němu i nějaké bonusy. Tak snad se vám bude líbit.

Kvíz - vyhlášení

18. listopadu 2013 v 16:37 | Hanif

A máme tady vyhlášení kvízu. Účastníků moc nevilo, ale to nevadí, chtěla bych moc poděkovat Kačce a mé nejlepší kamarádce Edeal za účast v tomto kvízu. Vytvořila jsem vám diplomy, tak snad se budou líbit.