Objednej si grafiku - zde


Září 2013

Appaloosa

30. září 2013 v 20:26 | Hanif |  Plemena koní
Kohoutková výška: 144 až 157 cm
Původ: USA
Jako většina amerických plemen, která mají delší historii, je i appaloosanpotomkem koní dovezených Španěli v době dobývání Střední a Jižní Ameriky. Tohle plemeno vzniklo díky indiánům z kmene Nez-Percé. Po šestidení bitvě v roce 1877 však byl tento indiánský kmen vyhnán do malé rezervace a museli chov koní omezit. Plemeno zachránili teprve v roce 1938 nadšení chovatelé.

8 den - můj nejoblíbenější kůň

30. září 2013 v 15:13 | Hanif |  Challenge
8 den - můj nejoblíbenější kůň
Myslím si že většina z vás asi ví, jaký je můj nejoblíbenější kůň. Sice naší sousedi mají koně a chodím k nim jezdit na jízdárnu a jednou začas s něčím pomůžu, ale Loritku mám nejraději. Důvod je velmi jednoduchý, je to můj vlastní kůň, prostě ji zbožňuji a má ji moooc ráda.

Jezdecký deníček 29.9.013

29. září 2013 v 18:01 | Hanif |  Jezdecký deníček
Ahoj Usmívající se
Dnes jsem konečně jezdila. Vyrazili jsme si s Lorčou na vyjížďku. Klisna už dlouho nic nedělala a celkem se to na ní projevilo. Nebila divoká, ale šla moc pěkným svižným tempem. Až jsem přijela na travnatou cestu, zaklusala jsem si a potom jela chvíli krokem. Kde se dalo tak jsem si zaklusala a jinak jsem jela krokem. Potom jsem vyjela kopec k lesu. Až jsem ho vyjela tak u lesa na krásné travnaté cestě jsem si zaklusala a kousek i zacválala. Cestou jsem s taťkou zbírala ořechy a nechala Lorču ať se napase. Až jsme jich pár nazbíraly jeli jsme dál. Potom už jsem jenom dśešla kopec a jela celou dobu v kroku. Až jsem přijela domů a odsedlala Lorču všimla jsem si že je trochu zpocená, ale teď je to úplně normální protože jí hustne srst a chvíli potrvá než si nato zvikne.

Péče o kopyta

29. září 2013 v 12:40 | Hanif |  Péče o koně

Správná péče o kopyta je velmi důležitá. Kopyta by se měly každý den čistit. Pokud nebudeme kopyta pravidelně čistit, kůň může dostat hnilobu kopyt, která nemusí být jenom ze zanedbávání kopyt, ale někteří koně mají příliš "háklivá" kopyta a hnilobu můžou dosta jenom když chvíli stojí v blátě a nevičistí se jim jenom jeden den kopyta.

Fotogalerie

28. září 2013 v 11:47 | Hanif |  Fotogalerie
Ahoj
Další fotky jsem chtěla přidat až za týden, ale protože jsem neměla žádné fotky co by se hodily na můj nový design, tak jsem se včera rozhodla nějaké vyfotit. Nafotila jsem jich celem dost a řekla jsem si že by se vám mohly nějaké líbyt tak vám je sem dám.

Design 4

27. září 2013 v 19:31 | Hanif |  Designy blogu
Vytvořeno v: PF
Výrobce: Hanif
Komentář: Dnes jsem vytvořila opět nový design. Původně na něm byly fotky koní od Zuzany Buráňové, ale nakonec jsem se rozhodla že tam budou fotky Loritky. Dnes jsem je vyfotila, takže jsem je sem mohla i dát. S tímto designe jsem celkem hodně spokojená a dobře se mi nastavoval.
Líbí se vám ?

Fotogalerie-26.9.013

26. září 2013 v 20:03 | Hanif |  Fotogalerie
Dnes jsem nafotila další fotky. Je jich celkem málo a jejich kvalite není taky nejlepší, ale snad se vám budou líbit. Loritku dnes foťák hodně zajímal, pořád mi k němu čichala a chtěla ho olizovat. Další pátek přidám další fotky, možná k nám dojede moje kamarádka, takže by my pomohla z focením, přece jenom ve dvou se fotí líp.

Novinky od Lorinky - 25.9.013

25. září 2013 v 16:33 | Hanif |  Novinky od Lorinky
Ahoj
Přináším vám další novinky. Jsem už 3 dny opět nemocná, strašně se nudím a to ležení mě už vůbec nebaví. Dnes jsem jela s rodiči do Břeclavi na utažení rovnátek a na nákupi, takže jsem byla aspoň chvíli venku. A až jsme přijeli domů, vyběhla jsem na zahradu a šla se podívat na zvířátka. Loritka pěkně zařechtala. Dnes je krásné počasí a tak jsem byla chvíli u ní. Když jsem ji hladila všimla jsem si že její srst celkem hodně narostla a je i hustější. Zítra ji půjdu možná i vyhřebelcovat, záleží jak mi bude, ale myslím si že už mi bude líp i dnes už je mi dobře. V pátek už půjdu do školy, možná si někdo z vás říká že na jeden den to nemá cenu, ale nechci mít hodně dopisování a učení. Do dvou dnů přidám nějaké ty fotky Loritky a můžete posoudit sami jestli ji porostla srst.

Hannoverský kůň

24. září 2013 v 17:48 | Hanif |  Plemena koní
Kohoutková výška: 160 až 175 cm
Původ: Německo
Hannoverský kůň má spíše klidný temperament. Je to jedno z nejúspěšnějších drezurních a skokových plemen. Má prostorný krok, energický klus, pružný cval a velmi dobré skokové schopnosti. Toto plemeno bylo vyšlechtěno v 18. století v německu a šlechtilo se z mecklenburských, holštýnských a anglických plnokrevníků.

Jezdecký deníček 21.9.013

21. září 2013 v 17:06 | Hanif |  Jezdecký deníček
Dnes jsem se konečně dostala po dlouhé době na koňský hřbet. Vyrazily jsme si s Lorčou na vyjížďku. Až jsme vyjeli kopec tak začalo porpchat a já jsem přemýšlela jestli se nemám otočit a jet zpátky domů. Ale naštěstí potom přestalo a dokonce začalo svítit i slunce. Když jsme jeli okolo kukuřičného pole, začalo tam něco šustit, a za chvíli vyběhla srnka, já jsem se toho strašně lekla a Lorča sebou jenom trochu škubla. Potom jsme jeli okolo vinohradů a tam prozměnu bouchali plašiče na špačky. Nebilo to moc hlasité, ale až jsme jeli kouskek dál tak to znovu bouchlo a to už bylo hlasité. Klisna se toho vůbec nelekla a zato jsem strašně ráda. Potom už jsme dojeli na konec cesty, tak jsme se otočily a šly jsme domů.